Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Odzież do pracy dla rolnika i przy zbiorach, Blog sklep bhp

Odzież do pracy dla rolnika i przy zbiorach

Praca w produkcji rolnej to praca w ciężkich warunkach, a co za tym idzie wymagająca odpowiedniego zabezpieczania w postaci środków ochrony indywidualnej. Pracując przy zbiorach warzyw, owoców jesteśmy narażeni na szereg czynników które mogą powodować znaczny dyskomfort. W tym wpisie postaramy się podpowiedzieć jak powinien wyglądać zestaw do pracy właśnie przy zbiorach warzyw owoców lub ogólnie - przy produkcji rolnej.

 

Skład takiego zestawu jest oczywiście mocno zależny od aktualnej pory roku i pogody - a ta potrafi zmienić się w przeciągu kilku chwil. Dlatego podstawowym "must have" przy takiej pracy to dobry komplet lub płaszcz przeciwdeszczowy. Bazując na doświadczeniach naszych klientów, mogę z całą pewnością powiedzieć że najtańsze produkty nie będą najlepszym wyborem. Sprawdzi się tutaj średnia półka cenowa. Na co zwracać uwagę przy zakupie? Takiego ubrania nie używamy cały czas - ale cały czas musimy mieć go przy sobie, musi zatem być lekki i kompaktowy, najlepiej zapakowany w specjalną saszetkę transportową. W takim wypadku nie zajmuje on dużo miejsca i jest dostępny pod ręką. Zwróćmy również uwagę na jakość ubrania. Najtańsze wykonane są ze sztywnych materiałów, bardzo podatnych na uszkodzenia mechaniczne i niejednokrotnie nie w 100% szczelne.

 

Moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem będzie ten produkt:

Komplet przeciwdeszczowy

Co musimy mieć poza dobrym kompletem przeciwdeszczowym? Przy słonecznej pogodzie bardzo ważne jest odpowiednie nakrycie głowy. Chroni ono naszą głowę przez bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Jednym z ciekawszych produktów tego typu jest:

czapka baseball - chroni ona nie tylko głowę ale również nasz kark przed poparzeniami słonecznymi.

 

Praca przy zbiorach to bardzo często praca na kolanach. Konieczna jest ochrona kolan przed zmęczeniem i przeciążeniem. Najlepszym rozwiązaniem są nakolanniki zakładane na spodnie robocze. Montuje się je za pomocą najczęściej uchwytów na rzep. Dobrym pomysłem jest wybranie modeli wykonanych z żelu, są lekkie, wygodne, dobrze dopasowują sie do naszej nogi:

nakolanniki żelowe

W wypadku pracy przy zbiorach odradzam używanie nakolanników wewnętrznych, przy ich stosowaniu niepotrzebnie ubrudzimy swoje spodnie.

Na rynku dostępne są również tańsze nakolanniki, również spełnią swoje zadanie:

https://www.gvarant.pl/p306,nakolanniki-zewn-reis-onyb.html

 

Kolejnym podstawowym wyposażeniem pracownika przy pracy w polu są rękawice ochronne. To bardzo ważne by chronić swoje dłonie przy pracy. Rękawice dobieramy w zależności od wykonywanej pracy. Do prac przy zbiorach dobrym wyborem są rękawice powleczone poliuretanem rękawica jest cienka ale wytrzymała - idealnie nadaje się do prac gdzie wymagana jest precyzja. Gdy potrzebujemy rękawicy wodoodpornej lub gdy po prostu pracujemy w wilgotnym środowisku musimy wybrać coś wykonanego z gumy. Zwróćmy uwagę czy producent oferuje możliwość wyboru pasującego nam rozmiaru, ma to duże znaczenie dla naszej wygody. Nasi klienci do takich prac często kupują takie rękawice

 

Nie bez znaczenia są również nasze spodnie robocze. W zależności od pory roku wybieramy wersję ocieploną bądź nieocieploną. Unikamy kieszeni monterskich i sztucznych materiałów - postawmy na proste bawełniane spodnie - w takich warunkach spełnią się one najlepiej.

 

Dzięki umiejętnie dobranym ŚOI praca przy zbiorach będzie dużo przyjemniejsza i mniej męcząca.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności