Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Jak dobrać skarpety na zimę dla pracowników, Blog sklep bhp

SKARPETY ZIMOWE

Nasze stopy to jedna z naszych część ciała najbardziej narażonych na zmarznięcie. Dobre buty w zimie to podstawa, solidna podeszwa (najlepiej z normą CI), dobra ocieplina pozwala znieść największe mrozy. Ale dobry but to nie wszystko. Bezpośrednio z naszą stopą kontakt ma skarpeta. Jeżeli dobry but to podstawa, to dobrze dobrana skarpeta zimowa to konieczność. Przez to że ma ona bezpośredni kontakt z naszą stopą ma bardzo duży wpływ na nasz komfort termiczny i wygodę użytkowania obuwia. Zapobiega otarciom, chroni przed zimnem. Warto poświęcić chwilę by wybrać odpowiednie skarpety zimowe, zaowocuje to komfortem podczas pracy.

 

Jak wybrać dobre skarpety zimowe?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na materiał z jakiego wyprodukowane są skarpety. Dobre skarpetki mają w swoim składzie oprócz bawełny, również włókna syntetyczne. Odprowadzają one wilgoć na zewnątrz nie pochłaniając jej, dzięki czemu skarpeta nie zaczyna szybko brzydko pachnieć i jest przyjemna dla stopy. Takie skarpety również szybciej wysychają. Dobrym rozwiązaniem są nici z jonami srebra które działają antybakteryjnie.

Jeżeli naszym priorytetem jest utrzymanie ciepłoty stopy, gdy zależy nam na ciepłych skarpetach powinniśmy wybrać model wykonany z wełny naturalnej merino z niewielką domieszką innych materiałów. Naturalna wełna zapewnia ciepło, a dzięki swojej miękkiej strukturze jest miła, przyjemna dla naszego ciała.

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze skarpet zimowych jest ich anatomiczna budowa - dopasowują się one wtedy idealnie do naszych stóp, nie uciskają, są naszą" drugą skórą". Na rynku dostępne są również cienkie skarpetki termoaktywne, posiadające takie same właściwości jak odzież termoaktywna.

 

Odradzam wybór najtańszych skarpet. Poza nie spełnianiem swojego zadania jako skarpetka, potrafią brudzić stopę swoim materiałem, są niewygodne, powodują otarcia i uciskają stopę. Jeżeli zależy nam na dobrej cenie skarpet - wybierajmy wielopaki. Zestawy kilku par skarpet zazwyczaj są tańsze po przeliczeniu na pojedyncze pary.

 

Co wybierają nasi klienci?

W zależności od kwoty i przeznaczenia klienci wybierają różne produkty. Do najbardziej ekstremalnych warunków wybierane są produkty marki SNICKERS:

Skarpety zimowe Snickers

 

najwyższa jakość materiałów i odpowiedni krój skarpety zapewnia wysoką wygodę i odporność na niskie temperatury. Nieco tańsze ale również bardzo ciepłe i sprawdzone skarpety to:

Skarpety Industrial

Wytworzone są z wełny merynosa co zapewnia utrzymanie właściwej ciepłoty ciała i nie powoduje gromadzenia się wilgoci. Jest to model sprawdzony i bardzo lubiany przez naszych klientów.

 

tańszym rozwiazaniem z wełną merynosa są te skarpetki:

Skarpety Cerva

jedne z najczęściej kupowanych skarpet zimowych, są bardzo wytrzymałe i wygodne.

 

Dostępne są również skarpety termoaktywne

 

Wykonane z syntetycznych włókien gwarantują doskonałe odprowadzanie potu na zewnątrz skarpety i utrzymanie właściwej ciepłoty ciała.

Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą skarpet roboczych dostępnych na naszym sklepie internetowym.

Dobre skarpety to połowa sukcesu, pamiętajmy że aby sukces był pełny należy dobrać odpowiednie buty robocze

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności