Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Czym kierować się podczas wyboru odzieży ochronnej?, Blog sklep bhp

Odzież ochronna to niepodważalnie podstawa jakiejkolwiek pracy, która naraża pracownika. Jest to element, którego nie może zabraknąć w tego typu zajęciach.

W przeciwnym wypadku, gdy dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia, gdzie ucierpi pracownik – pierwsze co zostaje sprawdzone, to czy zasady BHP były przestrzegane. Jak więc wybrać dobrą, sprawdzoną i przede wszystkim bezpieczną odzież ochronną?

Materiał to pierwszy wyznacznik dobrej jakości

Jeśli w dotyku materiał nie wydaje się porządny i wytrzymały, to w większości przypadków taki właśnie jest. Trzeba więc uważać przy wyborze odzieży ochronnej, gdyż zły produkt może niedostatecznie ochronić nasze ciało.

Gramatura materiału oraz jego rodzaj to dwie podstawowe rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Paradoksalnie 100% bawełny nie jest tutaj tym, czego chcielibyśmy szukać. Materiał musi być wytrzymały i chronić skórę przed obrażeniami, dlatego duża część poliestru lub innego syntetycznego materiału jest w tym wypadku wskazana. Gramatura natomiast powinna być dosyć wysoka i powinna wynosić co najmniej 180/m2. Im większa gramatura, tym bardziej zbity i trwały materiał, dlatego warto na to zwrócić uwagę. Odzież ochronna musi przede wszystkim chronić pracownika i to właśnie z tego powodu jakość tego typu odzieży powinna być na najwyższym możliwym poziomie.

Kieszenie oraz podszewka, to bardzo ważne elementy odzieży ochronnej

Każdy, kto pracował w magazynie, na budowie lub innym tego typu zakładzie pracy wie, jak bardzo ważne są kieszenie. To właśnie w nich można trzymać wszystkie niezbędne do pracy rzeczy (które oczywiście się tam mieszczą), co bardzo ją ułatwia. Trzy duże kieszenie to niemal niezbędnik w tego typu pracy, dlatego warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu.

Podszewka jest odpowiedzialna za to, by zapewnić odpowiednią temperaturę oraz służy do dodatkowej ochrony, gdyż im więcej materiału, tym mniejsza możliwość ewentualnych obrażeń. Jakość przekłada się na bezpieczeństwo, dlatego wybierz produkt, który spełnia Twoje oczekiwania.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności