Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Ochrona oczu i twarzy, Blog sklep bhp

Okulary ochronne. Występują w wariantach z osłonami bocznymi lub bez. Soczewki mogą być wykonane z hartowanego szkta lub tworzywa sztucznego. Szkła posiadające filtry ochronne, w zależności od zastosowanego filtra mogą chronić przed promieniowaniem ultrafioletowym, podczerwonym lub też jaskrawym światłem.
 
Szkła przezroczyste bez filtrów ochronnych służą jako ochrona przed różnego rodzaju odpryskami ciał stałych i rozbryzgami cieczy.
 
Gogle ochronne. Ze względu na budowę gogle ściślej niż okulary przylegają do twarzy w okolicy oczu. Posiadają również najczęściej własności zabezpieczające przed zaparowaniem szkieł (wywietrzniki, powłoka zapobiegająca parowaniu itp.).
 
W wypadku pracy ze szkodliwymi czynnikami chemicznymi wymagane jest zastosowanie gogli w systemem wentylacji pośredniej.
 
Osłony twarzy. Osłony wykonane są z tworzyw sztucznych lub metalowej siatki.
 
W wypadku osłon z tworzyw sztucznych mogą być wyposażone w filtry chroniące przed szkodliwym promieniowaniem.
 
Ze względu na zastosowaną konstrukcję i materiał osłony mogą być przystosowane do pracy w różnych warunkach. Specyficzna konstrukcja może zapewniać ochronę szyi i podbródka.
 
Przyłbice spawalnicze. Złożone z korpusu, ramki i nasady oraz filtra zapewniają ochronę całej twarzy podczas procesu spawania. Ze względu na rodzaj zastosowanego filtra można wyróżnić przyłbice z filtrem automatycznym jak również z filtrem stałym. Budowa przyłbicy zapewnia mocowanie na głowie użytkownika za pomocą nagłowia lub też umożliwia przymocowanie do hełmu ochronnego.
 
Tarcze spawalnicze. Od przyłbic różnią się tym, że są trzymane w ręku przez użytkownika podczas procesu spawania. Zapewniają ochronę oczu, twarzy a także szyi użytkownika.
 
 
 
Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności