Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Jakie buty robocze ?, Blog sklep bhp

Poniżej prezentujemy informację dotyczące doboru obuwia roboczego najczęściej spotykamy się z zapytaniami o obuwie robocze na zimę

Takie obuwie według wymogów klientów powinno być:

1. Ciepłe w zimie
2. Odporne na działanie wody.
3. Wygodne

Nawet najlepsze obuwie robocze nie spełni swoich założeń przy dużych mrozach, ale dokładając odpowiednie skarpety robocze i wkładki do butów nawet największy zmarzluch doceni komfort dla swoich stóp.

Dobór odpowiednich butów na zimę nie jest prosty,  w zależności od preferencji jedni pracownicy wolą buty na klamry/rzepy jak buty Canis na zimę inni preferują sznurowane zimowe trzewiki.

W zależności od budżetu wybór się zmienia, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą butów roboczych na zimę.

 

Buty może być wybrany w oparciu o zagrożeniach, które są obecne. Oceny działań w miejscu pracy i pracy dla:

 • Materiały obsługiwane lub używane przez pracownika.
 • Ryzyko spadania przedmiotów na lub uderzenie stopy.
 • Wszystkie materiały i urządzenia, które mogą przewrócić stóp.
 • Żadnych ostrych przedmiotów, które mogłyby przeciąć górną stóp.
 • Obiekty, które mogą przeniknąć do dna lub z boku stopy.
 • Możliwe narażenie na substancje żrące lub drażniące.
 • Wybuchem, w tym ewentualne ryzyko wyładowań elektrycznych.
 • Ryzyko uszkodzenia wrażliwych elementów elektronicznych i urządzeń ze względu na wyładowania elektrostatyczne.
 • Ryzyko wejścia w kontakt z napięciem przewodów niskiego do umiarkowanego napięcia (na przykład 220 V lub mniej).

Obuwie robocze używane podczas pracy, ma ogromny wpływ na nasze stopy, czyli na nasze zdrowie. Praca magazyniera jest pracą która charakteryzuje się , często kilkoma kilometrami przemierzonymi podczas niej, oraz zagrożeniem wynikającym bądź to z możliwości upadku ciężkiego przedmiotu, bądź przypadkowym najechaniem na nasze palce wózka widłowego.

Eliminację bądź tez wyraźne zmniejszenie skutków zagrożenia zapewnia bezpieczne obuwie ochronne, główną cechą musi  być wyposażenie w ochronny nosek, który zabezpiecza palce przed zmiażdżeniem. Obuwie takie musi być w odpowiedni sposób oznaczone. Gwarancją dobrego obuwia bezpiecznego jest spełnianie przez niego normy EN ISO 20245 i taki napis musi być na trwałe umieszczony na obuwiu (najczęściej na wewnętrznej lub zewnętrznej stronie języka) a po nim określona jest klasa ochrony obuwia czyli napis S1 oznaczający, że obuwie to wyposażone jest w podnosek ochronny.

 

Ponadto, powinieneś wziąć pod uwagę ocenę ryzyka:

 • do kostek z nierównej powierzchni lub nierównym terenie pieszych
 • z kontuzji stopy w wyniku ekspozycji na ekstremalne zimno lub gorąco
 • z ślizga się i upada na śliskich nawierzchniach pieszych
 • z narażeniem na działanie wody lub innych płynów, które mogą przeniknąć do obuwia, powodując uszkodzenia stóp i obuwia
 • narażenia na obracanie lub maszyn ściernym (np, pilarki i szlifierki)

 

Nigdy nie należy zapominać o komforcie jego użytkowania. Dlatego zdarza się iż w niektórych przypadkach dobrym rozwiązeniem i obuwem dbającym o stopy pracownika w pomieszczeniach wewnętrznych, magazynach są półbuty robocze  i sandały robocze. To jaki komfort dostarczymy naszym stopom wynika po pierwsze z materiałów z jakich wykonane są jego poszczególne elementy konstrukcyjne, w śród których warto skupić się na:

PODESZWA: zwróćmy uwagę na normę EN ISO 20345 to mamy zagwarantowane że w podeszwie bez względu na materiał z jakiego została wykonana znajdzie się element powszechnie zwany shock absorberem. W niektórych modelach w podeszwie jest jeszcze zamontowany system zabezpieczający przed skręceniem. Innym ważnym elementem jest spełnianie wymogu odporności podeszwy na poślizg określane symbolami SRC, SRB lub SRA.

CHOLEWKA: a więc materiał lub kombinacja materiałów z którego jest ona wykonana. Ze względu na fakt, że najmniej przetworzona skórą, z której wykonywane są cholewki jest welur posiadający naturalne pory wspomagające oddychania stóp jest on idealny do stosowania w pomieszczeniach. Dla polepszenia wentylacji często cholewki wyposaża się w otworki wentylacyjne. Sandały przez fakt specjalnych wycięć w cholewkach są również bardzo dobrym produktem do stosowania w pomieszczeniach oraz do prac w gorące dni.

WEWNĘTRZNA PODSZEWKA to element który bezpośrednio jest odpowiedzialny za klimat naszych stóp, a więc komfort użytkowania. Najlepsze są te wykonane z siateczek przestrzennych określanych mianem 3D bądź odwzorowujących przestrzenne plastry miodu. Takie podszewki doskonale odprowadzają wilgoć z wnętrza obuwia.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności