Poniżej prezentujemy informację dotyczące doboru obuwia roboczego najczęściej spotykamy się z zapytaniami o obuwie robocze na zimę
Takie obuwie według wymogów klientów powinno być:
1. Ciepłe w zimie
2. Odporne na działanie wody.
3. Wygodne
Nawet najlepsze obuwie robocze nie spełni swoich założeń przy dużych mrozach, ale dokładając odpowiednie skarpety robocze i wkładki do butów nawet największy zmarzluch doceni komfort dla swoich stóp.
Dobór odpowiednich butów na zimę nie jest prosty, w zależności od preferencji jedni pracownicy wolą buty na klamry/rzepy jak buty Canis na zimę inni preferują sznurowane zimowe trzewiki.
W zależności od budżetu wybór się zmienia, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą butów roboczych na zimę.
Buty może być wybrany w oparciu o zagrożeniach, które są obecne. Oceny działań w miejscu pracy i pracy dla:
Obuwie robocze używane podczas pracy, ma ogromny wpływ na nasze stopy, czyli na nasze zdrowie. Praca magazyniera jest pracą która charakteryzuje się , często kilkoma kilometrami przemierzonymi podczas niej, oraz zagrożeniem wynikającym bądź to z możliwości upadku ciężkiego przedmiotu, bądź przypadkowym najechaniem na nasze palce wózka widłowego.
Eliminację bądź tez wyraźne zmniejszenie skutków zagrożenia zapewnia bezpieczne obuwie ochronne, główną cechą musi być wyposażenie w ochronny nosek, który zabezpiecza palce przed zmiażdżeniem. Obuwie takie musi być w odpowiedni sposób oznaczone. Gwarancją dobrego obuwia bezpiecznego jest spełnianie przez niego normy EN ISO 20245 i taki napis musi być na trwałe umieszczony na obuwiu (najczęściej na wewnętrznej lub zewnętrznej stronie języka) a po nim określona jest klasa ochrony obuwia czyli napis S1 oznaczający, że obuwie to wyposażone jest w podnosek ochronny.
Ponadto, powinieneś wziąć pod uwagę ocenę ryzyka:
Nigdy nie należy zapominać o komforcie jego użytkowania. Dlatego zdarza się iż w niektórych przypadkach dobrym rozwiązeniem i obuwem dbającym o stopy pracownika w pomieszczeniach wewnętrznych, magazynach są półbuty robocze i sandały robocze. To jaki komfort dostarczymy naszym stopom wynika po pierwsze z materiałów z jakich wykonane są jego poszczególne elementy konstrukcyjne, w śród których warto skupić się na:
PODESZWA: zwróćmy uwagę na normę EN ISO 20345 to mamy zagwarantowane że w podeszwie bez względu na materiał z jakiego została wykonana znajdzie się element powszechnie zwany shock absorberem. W niektórych modelach w podeszwie jest jeszcze zamontowany system zabezpieczający przed skręceniem. Innym ważnym elementem jest spełnianie wymogu odporności podeszwy na poślizg określane symbolami SRC, SRB lub SRA.
CHOLEWKA: a więc materiał lub kombinacja materiałów z którego jest ona wykonana. Ze względu na fakt, że najmniej przetworzona skórą, z której wykonywane są cholewki jest welur posiadający naturalne pory wspomagające oddychania stóp jest on idealny do stosowania w pomieszczeniach. Dla polepszenia wentylacji często cholewki wyposaża się w otworki wentylacyjne. Sandały przez fakt specjalnych wycięć w cholewkach są również bardzo dobrym produktem do stosowania w pomieszczeniach oraz do prac w gorące dni.
WEWNĘTRZNA PODSZEWKA to element który bezpośrednio jest odpowiedzialny za klimat naszych stóp, a więc komfort użytkowania. Najlepsze są te wykonane z siateczek przestrzennych określanych mianem 3D bądź odwzorowujących przestrzenne plastry miodu. Takie podszewki doskonale odprowadzają wilgoć z wnętrza obuwia.
ul. Warszawska 29
35-205 Rzeszów
(budynek Biedronki)
Akceptujemy płatności