Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Odśnieżanie dachów - jakie ubrania oraz buty robocze wybrać, Blog sklep bhp

Trzewiki marki Coverguard to trafiony wybór na jesień i zimę
Trzewiki marki Coverguard to...

Odśnieżanie dachów, to nie tylko dobra praktyka, ale przede wszystkim obowiązek narzucony nam przez ustawodawcę w art. 61 ust. 1 Prawa Budowlanego. Zadania związane z należytym utrzymaniem dachów wiążą się nie tylko z odśnieżaniem, ale niejednokrotnie także z usuwaniem niebezpiecznych sopli oraz lodu. Praca w takich warunkach wymaga od nas odpowiedniego przygotowania i doboru takiej odzieży oraz butów, które zapewnią nam przede wszystkim bezpieczeństwo oraz komfort pracy w trudnych warunkach. Przy planowaniu pracy polegającej na odśnieżaniu dachu należy wziąć pod uwagę trzy podstawowe aspekty:

1. Należyte zabezpieczenie pracownika przed upadkiem z wysokości, zapewnienie odpowiedniego sprzętu do ochrony przed upadkiem, a także ŚOI adekwatnych do prac w niskich temperaturach.

2. Zaplanowanie pracy tak, by nie uszkodzić elementów infrastruktury budynku (przewody, kominki wentylacyjne i inne) czy też jego połaci dachowej. 3. Odpowiednie wyznaczenie strefy niebezpiecznej - przede wszystkim poprawne, jasne odgrodzenie terenu, na który będzie spadał śnieg i lód. Przypominamy również, że osoby wykonujące takie prace muszą posiadać aktualne orzeczenia lekarskie zezwalające na pracę na wysokości. Nie można również zapomnieć o sprawdzeniu aktualności przebytego szkolenia BHP ogólnego, jak również do prac na wysokości.

Odzież robocza na zimę

Podczas prac polegających na odśnieżaniu dachów, przy niskich, często minusowych temperaturach, pojawia się zagrożenie powstania odmrożeń. Aby przeciwdziałać temu zagrożeniu musimy stosować odpowiednie ubranie robocze. Dobrze dobrane ubranie na zimę powinno posiadać odpowiednie ocieplenie oraz dużą wodoodporność. Modele dostępne na rynku w większości wyposażone są w dużą ilość kieszeni, regulowane mankiety oraz odpinany kaptur. Produkty, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów posiada marka Sara. Linia King Winter powstała z myślą o pracy w trudnych warunkach. Dostępne w naszym sklepie spodnie, kurtki oraz kamizelki tej marki z pewnością znajdą uznanie wśród fanów dobrej jakości odzieży roboczej:

Odzież King Winter Sara

Ubrania robocze ocieplane

Ubranie robocze powinno być dobrze ocieplone, ale nie może również krępować ruchów czy powodować nadmiernego pocenia się pracownika. Godnymi polecenia modelami ocieplanymi na zimę są kurtki marek Hoegert oraz Lebber&Hollman. Kurtki zostały wyposażone w praktyczne kieszenie i występują w różnych wariantach kolorystycznych. Dla fanów bardziej uniwersalnych rozwiązań mamy także polary marki Hoegert - praktyczne, ciepłe i wygodne sprawdzą się idealnie pod kurtką podczas chłodniejszych miesięcy oraz jako samodzielne okrycie w sezonie przejśćiowym:

Kurtka zimowa Leber&Hollman

Kurtka zimowa Hoegert Bluza polarowa Hoegert

Buty robocze do odśnieżania dachów

Buty robocze do odśnieżania dachów powinny posiadać antypoślizgową podeszwę, solidne ocieplenie i kompozytowy podnosek. Podnosek wykonany z kompozytu jest wykonany z materiałów niemetalowych, dzięki czemu obuwie wyposażone w tego rodzaju podnosek jest zdecydowanie lżejsze, co podczas wielogodzinnej pracy jest dużym atutem dla pracownika. Jednocześnie w pełni chronią palce u stóp przed upadkiem ciężkich, niebezpiecznych narzędzi. Do czołowych modeli, które spełniają wspomniane cechy zalicza się obuwie zimowe marki Coverguard, Cofra, Base, Portwest, Cerva, Lemaitre, Snickers. Do wyboru w różnych kolorach, fasonach oraz długościach.

Buty robocze na zimę

Nie wiesz, który model będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie? Napisz lub zadzwoń do nas - chętnie pomożemy Ci w doborze idealnego obuwia do pracy.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności