Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Maski przeciwsmogowe i antypyłowe, Blog sklep bhp

Jeszcze do niedawna maski antysmogowe były niszowym produktem. Dziś, wraz ze wzrostem zanieczyszczenia powietrza oraz świadomości ludzi na temat zagrożeń z nim związanych, maski na dobre weszły do codziennego użytku. Przechodnie zaopatrzeni w maski nie budzą już zdziwienia, a sama oferta masek w ciągu ostatnich kilku lat bardzo się wzbogaciła. Szkodliwy wpływ zanieczyszczeń występujących w powietrzu na nasze zdrowie jest bezdyskusyjny, natomiast liczne badania potwierdzają, że maski chronią nasze drogi oddechowe, zatrzymując niebezpieczne substancje.

W jednym z eksperymentów przeprowadzonych w Chinach, czyli kraju dobitnie dotkniętym problemem smogu, wykazano, że ze smogiem najlepiej radzą sobie maski przeciwpyłowe, które przepuszczają zaledwie 0,3 % zanieszczyszczeń. W badaniu najgorzej wypadły zwykłe, bawełniane maski antysmogowe, które przepuszczają aż 72 % toksyn do naszych płuc.

Maski antysmogowe

Posiadanie samej maski antysmogowej nie jest jednak kluczem do sukcesu. Musimy pamiętać o ich odpowiednim dopasowaniu do twarzy, która zapewnia szczelność i minimalizuje ryzyko przedostawania się niebezpiecznych substancji. Aby spełnić ten warunek powinniśmy wybierać rozmiar odpowiedni do swoich potrzeb, analizując wyłącznie oferty producentów, którzy sprzedają maski w kilku rozmiarach. Kolejną kwestią jest sam nosek, który również możemy dopasować do twarzy oraz zaworki, które ułatwiają oddychanie szczególnie w początkowym okresie, kiedy jeszcze przyzwyczajamy się do noszenia maski. Przypominamy, iż w przypadku masek wielorazowych konieczna jest regularna wymiana filtrów. Maski bawełniane z kolei należy prać po każdym użyciu.

Maski z filtrem P3

Maski z filtrem P3 zatrzymują aż 99,95 proc. lotnych cząstek. Takie właśnie maski znajdziecie w ofercie sklepu gvarant.pl. Maska jednorazowa z filtrem P3 posiada udoskonalony, nadany wstępnie kształt w obrębie nosa zaczerpnięty ze sprawdzonej serii Simpla w połączeniu z klasycznym zaciskiem nosowym gwarantuje jeszcze skuteczniejsze uszczelnienie. Skutecznie chroni przed pyłami zawierającymi beryl, antymon, arsen, kadm, kobalt, nikiel, rad, strychninę, cząstki radioaktywne. Dzięki zaworowi wydechowemu umożliwia łatwiejsze pozbywanie się nadmiaru pary oraz dwutlenku węgla, poprawiając tym samym komfort użytkownika. Dzięki temu rozwiązaniu idealnie nadaje się również do codziennych prac spawaczy oraz innych fachowców, którzy mają do czynienia z niebezpiecznymi gazami i pyłami.

Maska z filtrem P3

Więcej produktów do ochrony dróg oddechowych znajdziecie tutaj:

Produkty do ochrony dróg oddechowych

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności